رد کردن پیوندها

معرفی شرکت

شرکت پتروکک آرین ویان غرب (آرین کربن) با سرمایه گذاری و حمایت شرکت آرین فولاد غرب به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه ساخت انواع محصولات کربنی مورد استفاده در صنایع فولادسازی و فروآلیاژ و تولید آلومینیوم، در سال ۱۳۹۹ در کارخانه ای در مساحت کلی ۳۱۲۰۰ مترمربع واقع در شهرک صنعتی ویان همدان آغاز کرده است.

این شرکت با اخذ مجوزهای لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت و با دریافت گواهینامه‌های استاندارد محیط زیستی و تولید محصول، با اتکا به دانش فنی بومی و نیروی متخصص جوان و تعامل با مجموعه پارک علم و فناوری، علیرغم وجود مشکلات و تلاطم‌های اقتصادی موجود، قدم در راه تولید محصولی استراتژیک در صنعت فولاد، فروآلیاژ و آلومینیوم گذاشته است که تا پیش از این با هزینه ای گزاف و کیفیتی نازل از خارج وارد شده و سبب ارزبری زیادی از کشور عزیزمان ایران میشد.

محصول اصلی شرکت پتروکک آرین ویان غرب، خمیر الکترود گرافیتی است که ماده مصرفی اصلی مورد استفاده در کوره‌های فروآلیاژ بوده و در کنار آن محصولات کربنی دیگر نظیر پتروکک کلسینه شده و آنتراسیت کلسینه شده را تولید نموده که به پشتوانه داشتن آزمایشگاهی بسیار مجهز، کیفیت حداکثری را داشته و گام بزرگی جهت آسوده کردن صنایع تولیدی ایران در دسترسی به محصولات کربنی باکیفیت برداشته است.

خدمات ما

تحلیل تنش اجزای توربین

پس از طراحـی ایرودینامکی و بهینه‌سـازی اجزا از نظـر سیالاتی لازم اسـت تا پره‌ها و دیسک و اجزای توربین بخار از نظر مقاومت سازه و تنش کاری مورد بررسی قرار گیرد. این کار با استفاده از نرم‌افزارهای تجاری و به روش المان محدود صورت می‌گیرد.همچنین آنالیز سازه سیال (FS ANALYSIS) انجام خواهد گرفت.

 

تحلیل روتور دینامیک

یکی از مهم‌ترین مراحل در طراحی و تحلیل توربین بخار تحلیل روتور دینامیک می‌باشد. در این مرحلــه مطابق با استاندارد وضعیت روتور به لحاظ ارتعاشی، سرعت‌های بحرانی و … مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد. علاوه بر این با توجه به نتایج قبلی تحلیل سازه سیال (FS ANALYSIS) بخ منظور اطمینان از عدم وجود موج‌های شوک و اثر فرکانس جریان بر ارتعاشات روتور انجام می‌شود.

 

شبیه‌سازی فرآیند ریخته‌گری

ProCAST نرم افزاری برای مدلسازی و شبیه‌سازی فرایند ریخته‌گری فلزات و آلیاژها است. ProCAST در شرکت پیشران پارت برای مدلسازی فرایند ریخته‌گری، پیش‌بینی دقیق انجماد و ساختار کریستالی‌، تحلیل شکل‌دهی فلز و اثرات اجزاء فشاری در طول فرآیند‌، ارزیابی پتانسیل خرابی قطعات ریخته‌گری شده و بهینه‌سازی شرایط فرآیند ریخته‌گری و بهبود کیفیت قطعات استفاده می شود.

 

تضمین/کنترل کیفیت (QC)

بعضی از فعالیت‌های مرتبط با کنترل کیفیت در شرکت پیشران پارت شامل آزمون و اندازه‌گیری بر اساس استانداردهای معتبر بین‌المللی، تعیین استانداردها و مشخصات و روش‌های تست برای ارزیابی کیفیت، ارزیابی محصول بر اساس مشخصات فنی و الزامات کیفی، مدیریت و نظارت بر فرآیند تولید به منظور جلوگیری از وقوع خطاها یا عیوب، جمع‌آوری بازخورد و اطلاعات از فرآیند تولید به منظور ایجاد بهبودها و پیشرفت‌های مستمر در کیفیت محصول، استفاده از ابزارهای آماری برای تحلیل داده‌ها و بررسی تغییرات در کیفیت است. در نهایت محصولات پیش از ارسال به مشتری از لحاظ عملکرد در شرایط واقعی تست گردیده تا از عملکرد محصول در سایت مشتری اطمینان به عمل آید.

 

سیستم پایش وضعیت (CMS)

شرکت پیشران پارت با اضافه کردن سیستم پایش وضعیت به مدیران سیستم این امکان را می دهد که پیش از وقوع خرابی‌ها تدابیر پیشگیرانه را اجرا کنند. سیستم پایش وضعیت، برای اندازه‌گیری ارتعاشات ماشین آلات به منظور تشخیص مشکلات مکانیکی یا عملکردی، نظارت بر دما و فشار، آنالیز روغن و سایر داده‌ها و با هدف پیش‌بینی مشکلات آینده مانند خرابی‌های ناگهانی، تخمین عمر و سرویــس‌هــای لازم استفــاده می‌گــردد. در شرکــت پیشـــران پـــارت سنسورهای دما، فشار، ارتعاشات، دبی جریان و HMI مناسب و تولیدی برندهای درجه یک ادوپایی برای سیستم پایش وضعیت به کار گرفته می‌شود.

کاوش کنید
بکشید